Člověk s duševním postižením a jeho právní jednání

Kód: 7201801

Úplný název:

Člověk s duševním postižením a jeho právní jednání (kol.):

Autor a popis:

Kol., LINDE, 224 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
210 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
 

V současné době jsme svědky změny paradigmatu přístupu k otázce rozhodování lidí s postižením. Od náhradního rozhodování založeném na omezování a zbavování způsobilosti k právním úkonům, k modelu podpory a asistence zohledňující individualitu každého člověka. Tuto změnu předpokládá čl. 12 Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením, kterou Česká republika v září 2009 ratifikovala.

Autoři se v práci věnují problému právní otázky rozhodování lidí s postižením. Definují pojmy jako je zdraví, postižení, duševní porucha, způsobilost k právům a povinnostem a způsobilost k právním úkonům. Vymezují základní sociologické koncepce postižení, lékařský a sociální model. Připojují koncepci právní terapie, která může být pro právníky pracující v oblasti práva duševního zdraví inspirativní.

Autoři analyzují současný český systém náhradního rozhodování a snaží se najít právní možnosti jak chránit člověka s postižením bez nutnosti zásahu do jeho způsobilosti k právním úkonům. Neopomíjejí ani otázku opatrovnictví a opatrovnických systémů. V samostatné kapitole autoři představují reformu opatrovnictví podle návrhu občanského zákoníku a v poslední části přinášejí popis vybraných zahraničních právních úprav.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Člověk s duševním postižením a jeho právní jednání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Člověk s duševním postižením a jeho právní jednání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Člověk s duševním postižením a jeho právní jednání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Člověk s duševním postižením a jeho právní jednání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Člověk s duševním postižením a jeho právní jednání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Člověk s duševním postižením a jeho právní jednání