Coco Chanel

Kód: 8740927

Úplný název:

Coco Chanel (Chaneyová Lisa):

Autor a popis:

Chaneyová Lisa, Eroika, 464 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
331 Kč (447 Kč)
  / ks  
koupit
 

Gabrielle Chanelová (1883–1971) alias Coco Chanel se vyšvihla z chudých poměrů, dosáhla jedinečného společenského úspěchu, způsobila revoluci v dámském odívání a stala se nejvlivnější módní návrhářkou 20. století. Nový životopis této moderní ženy par excellence poukazuje na zásadní novátorství jejího návrhářského stylu. Tématem legend se staly její četné milostné vztahy, jejichž dramatické a tragické podrobnosti často dřívějším životopiscům unikaly: vtipná a uhrančivá Coco byla múzou, patronkou či milenkou Picassa, Dalího, Stravinského a dalších pozoruhodných osobností.
Lisa Chaneyová ve své biografii čerpá z nově objevené milostné korespondence. Poprvé rovněž odkrývá zasutá témata jako Coco a drogová závislost, její lesbické vztahy i poměr s německým důstojníkem za druhé světové války.
Coco Chanel však též pronikavě zasáhla do vývoje moderního umění a předkládaný životopis líčí její osobnost se všemi nuancemi. Odhaluje tak vnitřní motivaci, tvůrčí energii i skrývaná utrpení této emocionální a často nepochopené ženy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Coco Chanel do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Coco Chanel.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Coco Chanel (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Coco Chanel bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Coco Chanel doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé