Colette - Dívka z Antverp (Židovská trilogie II.díl)

Kód: 2041262

Úplný název:

Colette - Dívka z Antverp (Židovská trilogie II.díl) (Lustig Arnošt): Strhující román a lásce silnejší než smrt

Autor a popis:

Lustig Arnošt, Mladá fronta, 170 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
183 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Esence ženy – někdy skryté, jindy vyřčené, ale vždy více či méně přítomné téma knih Arnošta Lustiga. Ve svém pozdním díle, Židovské trilogii, nechává autor tento námět zaznít plnou silou.Jak jsme však již u tohoto spisovatele zvyklí, nejedná se o útěšnou oslavu ženské krásy. Lustigovy hrdinky jsou o své ženství krutě připravovány, musejí o ně bojovat v extrémním prostředí fašistických koncentračních táborů, kdy tváří v tvář smrti nabývají ženská krása, láska a něha zcela nečekaných rozměrů. Novely Lea z Leeuwardenu, Colette, dívka z Antverp a Tanga z Hamburku jsou tak trojí variací na výsostně existenciální téma.
Colette Cohenová, devatenáctiletá belgická židovka s démantem pod jazykem, je zmítáná mezi hlubokým milostným citem a brutálním sexuálním násilím. Dvě podoby lásky tak odlišné a tak podobné jako pravda a lež. Milostný příběh z prostředí osvětimského lágru je tak i příběhem o zmatení všech lidských hodnot, kdy je jen tenká hranice mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, láskou a nenávistí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Colette - Dívka z Antverp (Židovská trilogie II.díl) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Colette - Dívka z Antverp (Židovská trilogie II.díl).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Colette - Dívka z Antverp (Židovská trilogie II.díl) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Colette - Dívka z Antverp (Židovská trilogie II.díl) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Colette - Dívka z Antverp (Židovská trilogie II.díl) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Colette - Dívka z Antverp (Židovská trilogie II.díl)