Contemporary Funeral Rituals of Sa`dan Toraja

Kód: 2462228

Úplný název:

Contemporary Funeral Rituals of Sa`dan Toraja (Budiman Michaela):

Autor a popis:

Budiman Michaela, Karolinum, 160 stran, jazyk - angličtina, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
189 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha pojednává o etniku Toradžů, jež obývá provincie Tana Toraja a Toraja Utara v jižní části indonéského ostrova Sulawesi. Práce se zabývá jejich kulturou a soustředí se na nejvýznamnější soudobý toradžský rituál - pohřeb. Její jádro je rozděleno do dvou kapitol - první z nich představuje etnikum Toradžů a důležité aspekty jejich kultury, druhá kapitola je založena především na výsledcích terénního výzkumu autorky. Zabývá se tím, co se stane s duší zesnulého člověka podle náboženství Aluk Todolo, jak musí pozůstalí naložit s jeho tělem a do jaké míry společenský původ ovlivňuje ještě i v současnosti typ a délku funerálního rituálu.
Cílem této knihy je nastínit podobu funerálního rituálu v jeho původní formě a zachytit zásadní sociální a náboženské změny, ke kterým dochází v toradžské společnosti od počátku 20. století, kdy na jejich území vstoupili první nizozemští misionáři. Autorka knihy se snažila zjistit, do jaké míry jsou soudobé toradžské rituály synkretickým útvarem - snoubí se v nich totiž autochtonní víra Aluk Todolo a zvykové právo adat s nově přijatými náboženstvími. Práce tedy poukazuje na to, jak nově přijatá náboženství ovlivnila podobu rituálů, soustředí se zejména na jejich formální a principiální významové posuny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Contemporary Funeral Rituals of Sa`dan Toraja do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Contemporary Funeral Rituals of Sa`dan Toraja.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Contemporary Funeral Rituals of Sa`dan Toraja (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Contemporary Funeral Rituals of Sa`dan Toraja bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Contemporary Funeral Rituals of Sa`dan Toraja doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Contemporary Funeral Rituals of Sa`dan Toraja