Creative Expressive Inspirational Art Education

Kód: 8691146

Úplný název:

Creative Expressive Inspirational Art Education (Jurečková Veronika): Art Education

Autor a popis:

Jurečková Veronika, Centrum Franze Kafky, 116 stran, jazyk - angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
158 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace předkládá přehled teoretických a empirických studií k aktuálním tématům české výtvarné pedagogiky a podrobněji se věnuje třem tématickým okruhům vztahujícím se ke klíčových pojmům vyjadřujícím podstatu výtvarného vzdělávání: tvořivé (Creative), vyjadřující (Expressive) a inspirující (Inspirational).

V úvodu kniha přináší přehledovou studii, která představuje v dějinném vývoji výzkumná témata, která spoluvytvářela diskurs výtvarné výchovy (resp. výchovy uměním) a podílela se na koncipování oboru a jeho dnešní podobě v České republice. Obsáhleji se pak věnuje problematice tvořivosti. Čtenář zde najde odpovědi na to, co ovlivňuje tvořivost, jaké podmínky pozitivně ovlivňují tvořivost dětí a jaké strategie jsou naopak rizikové. Téma tvořivosti je dále rozvinuto úžeji zaměřenou kapitolou na téma tvořivé schopnosti a zásady při tvůrčí interpretaci uměleckého díla. Druhá část knihy se věnuje expresivitě ve výtvarném projevu dětí a dospívajících a představuje expresivní tvorbu jako předmět výzkumu a teorie ve výtvarné výchově v kontextu jiných expresivních oborů. Poslední oddíl se věnuje tématu interpretace uměleckého díla v kontextu výchovy uměním. Pojednává o rozdílném pojetí interpretace v kontextu historie umění jako vědy a o rozdílných kategoriích, v rámci nichž umělecké dílo interpretují historikové umění a žáci výtvarných oborů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Creative Expressive Inspirational Art Education do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Creative Expressive Inspirational Art Education.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Creative Expressive Inspirational Art Education (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Creative Expressive Inspirational Art Education bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Creative Expressive Inspirational Art Education doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice

 
Knihkupectví / Učebnice / Creative Expressive Inspirational Art Education