CSS

Kód: 2511297

Úplný název:

CSS (Wyke-Smith Charles): Využijte kaskádové styly naplno!

Autor a popis:

Computer Press, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
254 Kč (347 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kaskádové styly (CSS), jež se za poslední léta staly v rámci webdesignu definitivním standardem, umožňují společně s jazykem XHTML vytvořit moderní a efektně vypadající webové stránky. Jejich plné ovládnutí tak musí být součástí arzenálu každého schopného tvůrce stránek či webmastera. Tato přímočará a praktická příručka vám představí CSS na poli nejpovolanějším – při tvorbě konkrétních komponent i celého layoutu, a to od základů až po pokročilé techniky. Dokážete tak vytvořit strohý, strukturovaný dokument XHTML a poté z něj pomocí jediné šablony CSS vykouzlit opravdu působivý design. Kniha je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušenější webdesignéry, kteří si chtějí osvojit praktiky profesionálů.

Zkušený webdesignér se v knize mimo jiné věnuje těmto tématům:


Základní principy CSS – přiřazení stylů, selektory, dědičnost či kaskáda

Formátování písma a textu na webové stránce

Absolutní, relativní i plovoucí umístění prvků a jejich zobrazení

Tvorba layoutů se dvěma i třemi sloupci, s hlavičkou i patičkou

Pohyblivý layout, rozvržení se zápornými vnějšími okraji

Sloupce s falešnou pevnou výškou a další efekty

Tvorba klasických i rozbalovacích víceúrovňových nabídek pomocí CSS

Praktický vzhled a využití seznamů či formulářů


Veškeré vědomosti si můžete vyzkoušet na tvorbě kompletního projektu webové stránky, takže si tvorbu částí i celé stránky snadno a praktickým způsobem osvojíte. Popisované části ukázek kódu jsou v knize barevně odlišeny a pečlivě a přehledně okomentovány. Všechen zdrojový kód je plně lokalizován do češtiny a pro čtenáře je k dispozici ke stažení na webové stránce knihy: http://knihy.cpress.cz/k1426.

O autorovi: Charles Wyke-Smith se věnuje tvorbě webových stránek od roku 1994. Jako konzultant webdesignu spolupracoval s takovými společnostmi jako jsou Wells Fargo, ESPN Videogames či University of California. Mimo svých pracovních povinnosti se věnuje také přednášení na konferencích.
 
 
 
 
 
 
 

S CSS doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Grafika a Webdesign