Cti otce svého, ale miluj ženu svou

Kód: 8706738

Úplný název:

Cti otce svého, ale miluj ženu svou (Polách Antonín): Príbeh Filipíny Welserové, první neurozené ženy v rodine Habsburku

Autor a popis:

Polách Antonín, RYBKA, 368 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
196 Kč (288 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Příběh Filipíny Welserové, první neurozené ženy v rodině Habsburků

Kdo byla Filipina Welserová? Co o ní víme? Zřejmě krásná, vzdělaná a fascinující žena, která se v polovině 16. století na zámku Březnice tajně provdala za českého místodržícího Ferdinanda II. Tyrolského a kterou její tchán - císař Ferdinand I. - jakožto ženu neurozenou z hloubi duše nenáviděl a odmítal uznat za právoplatnou manželku svého syna. Ale to by samo o sobě nestačilo na to, aby se zapsala do dějin. Filipína byla totiž jednou z těch osobností, které prorážejí dějinám nové cesty, otevírají nové obzory, do té doby neznamé.
Filipína Welserová svým životem charakterizuje úžasnou dobu evropské renesance. Dobu, jež vtiskla svou tvář našemu světu nejen novým stylem architektury, malířství či sochařství, ale i zcela novým pohledem na život. Dobu, která znamenala především zlom v lidském myšlení, kdy se namísto dosud všudypřítomného Boha postavil do centra zájmu člověk, krása, všestranný rozvoj, svoboda a vědění. Je to doba, kdy se člověk od nebeských věcí čím dál více obrací k věcem pozemským a lidským, od věčnosti k pozemskému životu. A nové humanistické ideály a vědění, šířené nedávno vynalezeným knihtiskem spojovaly lidi mezi sebou náhle víc než jejich původ. Proto si tedy Filipina mohla najít svého prince a on se do ní mohl zamilovat.
Naše znalosti o vládě habsburské dynastie v Čechách se omezují většinou na dobu po Bílé Hoře, na období temna a národního utrpení. Jestliže občas zabloudíme do období dávnějšího, tak snad jen k osobě císaře Rudolfa II., který přitahoval spisovatele odjakživa svou extravagantní osobností. O prvních dvou generacích Hasburků na našem trůně toho ale až zase tolik nevíme. Takže pokud vás osudy
prvních habsburských vládců na českém trůně zajímají, otevřete knihu ležící před vámi. Jsou stejně jako lidské osudy před nimi a po nich naplněny láskou, nenávistí, konflikty a trápením.
Pojďme se tedy na tu dobu podívat. Prostřednictvim osudu Filipíny Welserové a jejiho prince Ferdinanda Habsburského.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cti otce svého, ale miluj ženu svou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cti otce svého, ale miluj ženu svou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cti otce svého, ale miluj ženu svou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cti otce svého, ale miluj ženu svou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cti otce svého, ale miluj ženu svou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Cti otce svého, ale miluj ženu svou