Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi

Kód: 7215356

Úplný název:

Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi (Opelík Jiří):

Autor a popis:

Opelík Jiří, Torst, 264 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
205 Kč (278 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha literárního historika Jiřího Opelíka o Karlu Čapkovi, vycházející k 70. výročí úmrtí Karla Čapka, je výsledkem Opelíkova více než půlstoletého zájmu o Čapkovo dílo. Autor do ní vybral své práce z let 1966 až 2007 a doplnil je dvěma studiemi novými. Práce jsou řazeny tak, aby čtenáři měli možnost sledovat Karla Čapka a jeho dílo v postupujícím čase. Jde o četbu doslova napínavou, zdaleka neurčenou jen odborným zájemcům o českou literární historii. Kniha je cenná pro všechny, kdo chtějí skrze Čapkovo dílo promýšlet svět, který nás obklopuje, včetně aktuálních otázek společensko-politických. Opelíkův styl, jasný způsob argumentace i schopnost srozumitelně vysvětlit odborný problém mohou sloužit jako vzor nejen dnešním novinářům, ale i mnohým současným literárním vědcům. Jiří Opelík svým přemýšlením a psaním o Karlu Čapkovi pokračuje v tom, o co Karel Čapek usiloval celým svým dílem – v kultivaci myšlení o věcech veřejných, v prosazování nezjednodušeného pohledu na svět a lpění na hodnotách svobody a demokracie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi