Cutting Edge: Upper-intermediate Student´s Book : A Practical Approach to Task Based Learn

Kód: 8232526

Úplný název:

Cutting Edge: Upper-intermediate Student´s Book : A Practical Approach to Task Based Learn (Cunningham Sarah, Moor Peter):

Autor a popis:

Cunningham Sarah, Moor Peter, PEARSON Longman, 176 stran, jazyk - angličtina, 1999

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
639 Kč (707 Kč)
  / ks  
koupit
 

* A focus on high-frequency useful vocabulary helps students say what they want to say * Regular, well-structured speaking tasks encourage students to express themselves more extensively and fluently *'Do You Remember' sections in every unit and extra Consolidation modules provide regular review and consolidation * Student Books include Mini-Dictionary to help learners study independently.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cutting Edge: Upper-intermediate Student´s Book : A Practical Approach to Task Based Learn do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cutting Edge: Upper-intermediate Student´s Book : A Practical Approach to Task Based Learn.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cutting Edge: Upper-intermediate Student´s Book : A Practical Approach to Task Based Learn (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cutting Edge: Upper-intermediate Student´s Book : A Practical Approach to Task Based Learn bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cutting Edge: Upper-intermediate Student´s Book : A Practical Approach to Task Based Learn doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro SŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro SŠ / Cutting Edge: Upper-intermediate Student´s Book : A Practical Approach to Task Based Learn