Cyrano z Bergeracu

Kód: 8698330

Úplný název:

Cyrano z Bergeracu (Bednář Kamil):

Autor a popis:

Bednář Kamil, Daranus, 176 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
105 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
 

Cyrano je neohrožený šermíř a zároveň brilantní básník. Pyšný gaskoňský kadet, bohém a bouřlivák, který ovšem - je-li třeba - ochotně položí za čest a spravedlnost život. Přestože je to muž mnoha talentů, úspěch u žen nemá: příroda ho obdařila ošklivou tváří s velkým nosem.
Cyrano se zamiluje do krásné Roxany, ale brzy pozná, že jeho láska zůstane neopětována. Dívka totiž miluje hezkého, leč poněkud prostého Kristiána a Cyrana prosí, zda by mohl dělat jejímu milenci patrona. Ten souhlasí a zbývá mu jediná útěcha - že může tajně, Kristiánovým jménem, psát Roxaně láskyplná básnická vyznání...
Slavné veršované drama o nenaplněné lásce napsal francouzský básník Edmond Rostand před více než sto lety a od té doby se trvale zabydlelo na divadelních scénách po celém světě. Dočkalo se mnoha filmových adaptací a bezpočtu převyprávění. Mezi ta nejzdařilejší jistě patří i cyranovský příběh z pera českého básníka a překladatele Kamila Bednáře. Knížka je napsaná moderním, a přesto půvabným jazykem, který ocení jak dětští, tak dospělí čtenáři, a ilustracemi ji vyzdobil vynikající kreslíř Petr Herold.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cyrano z Bergeracu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cyrano z Bergeracu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cyrano z Bergeracu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cyrano z Bergeracu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cyrano z Bergeracu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová klasická literatura