Daleko odkud: Joseph Roth a východožidovská tradice

Kód: 8592460

Úplný název:

Daleko odkud: Joseph Roth a východožidovská tradice (Magris Claudio):

Autor a popis:

Magris Claudio, Sefer, 462 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
283 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Dílo známého italského prozaika a germanisty Claudia Magrise, jehož díla čeští čtenáři dobře znají (především jeho knihu Dunaj), se pozoruhodným způsobem zabývá historií a kulturou středoevropského prostoru. V knize Daleko odkud jej zkoumá na základě próz rakousko-židovského prozaika Josepha Rotha (1894-1939). Knihu lze číst nejen jako úvod do Rothovy tvorby či ucelenou interpretaci jeho literárního vývoje, ale také jako širší výpověď o atmosféře jedné epochy a jedné kultury - o pomalu zanikajícím starém světě rakousko-uherského mocnářství a osudech židovské menšiny uvnitř něj. Magrisova promyšlená, citlivá a poetická studie odhaluje duchovní univerzum východního židovství a jeho vliv na světovou kulturu. V jednom prostoru se tak v knize setkávají pozapomenutí jidiš, hebrejští a němečtí autoři s velikány, jako jsou Singer, Kafka, Musil nebo Zweig, ale i s malířem Chagallem či "smutným komikem" Charliem Chaplinem. Magrisova promyšlená, citlivá a hluboce erudovaná reflexe židovství, které je podle něj "trestí středoevropské a německé kultury" a současně "paradigmatem údělu moderního člověka a jeho nejisté identity", vzbudila času nejen v Itálii novou vlnu zájmu o dílo spisovatele Josepha Rotha. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Daleko odkud: Joseph Roth a východožidovská tradice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Daleko odkud: Joseph Roth a východožidovská tradice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Daleko odkud: Joseph Roth a východožidovská tradice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Daleko odkud: Joseph Roth a východožidovská tradice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Daleko odkud: Joseph Roth a východožidovská tradice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Daleko odkud: Joseph Roth a východožidovská tradice