Daňový řád s komentářem a judikaturou podle stavu k 1. květnu 2015

Kód: 7502081

Úplný název:

Daňový řád s komentářem a judikaturou podle stavu k 1. květnu 2015 (Grossová Emilie Marie, Matyášová Lenka):

Autor a popis:

Grossová Marie Emilie, Matyášová Lenka, Leges, 1024 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 143 Kč (1 490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Daňový řád od vydání prvního komentáře v roce 2011 prošel několika zásadními změnami. Cílem publikace je předložit aktuální právní úpravu daňového řádu, doplněnou komentovanými změnami, a to v souvislostech s rekodifikací soukromého práva (občanského zákoníku, zákona o obchodních korporacích), jakož i se změnami v jednotlivých daňových zákonech s dopady do správy daní. Od doby prvního vydání došlo rovněž k určitému judikaturnímu vývoji; k jednotlivým ustanovením je proto uvedena jak nová judikatura soudů, tak (z hlediska zachování kontinuity) je ponechána rovněž judikatura, která se vztahovala k zákonu o správě daní a poplatků, nebyla překonána, a je aplikovatelná i na obsahově shodné instituty upravené daňovým řádem.

V nově předkládaném komentáři pro nadbytečnost již není opakovaně citována k jednotlivým ustanovením celá důvodová zpráva, která je obsažena v prvním vydání, resp. u ustanovení, která doznala zásadní změny, či ustanovení zcela nových, je záměr zákonodárce a cíl právní úpravy obsahem komentáře k danému ustanovení. Autorky považovaly za přínosné doplnění textu s komentářem a judikaturou o vybrané Pokyny a Informace Generálního finančního ředitelství a Ministerstva financí týkající se správy daní, zákon o Finanční správě České republiky, zákon o mezinárodní pomoci při vymáhání některých finančních pohledávek, zákon o mezinárodní spolupráci při správě daní nebo zcela nový zákon o výměně informací o finančních účtech se Spojenými státy americkými pro účely správy daní (toto bude dostupné ke stažení z webových stránek díky jedinečnému kódu obsaženému v knize).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Daňový řád s komentářem a judikaturou podle stavu k 1. květnu 2015 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Daňový řád s komentářem a judikaturou podle stavu k 1. květnu 2015.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Daňový řád s komentářem a judikaturou podle stavu k 1. květnu 2015 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Daňový řád s komentářem a judikaturou podle stavu k 1. květnu 2015 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Daňový řád s komentářem a judikaturou podle stavu k 1. květnu 2015 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Daňový řád s komentářem a judikaturou podle stavu k 1. květnu 2015