Dědečkův deník - Obyčejný život v neobyčejných dějinách. Nebo naopak?

Kód: 7429636

Úplný název:

Dědečkův deník - Obyčejný život v neobyčejných dějinách. Nebo naopak? (Koubská Libuše): Obycejný život v neobycejných dejinách. Nebo naopak?

Autor a popis:

Koubská Libuše, Vyšehrad, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (258 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Jedním z výchozích bodů knihy, mapující období let 1880–1953, je deník válečného zajatce Josefa Bačovského, který jako rakouský domobranec prošel několika těžkými bitvami 1. světové války a poté padl do ruského zajetí. V něm prožil mimořádnou anabázi, během níž proputoval křížem krážem tehdejší Rusko od Sibiře přes Petrohrad k Bílému moři za severní polární kruh a odtamtud na jih ke Kaspickému moři, na Kavkaz, do Baku... Zajetím však zasahování takzvaných velkých dějin do jeho života teprve začalo. Jeho česko-německá rodina se musela vyrovnávat s novými poměry po vzniku Československa, s hospodářskou krizí 30. let. Vesnice, v níž žil, se stala dějištěm nacistického puče na podzim roku 1938, za 2. světové války si v ní zřídil koncentrační tábor Oskar Schindler, v roce 1945 se tam utábořila Rudá armáda. Část rodiny se po válce dostala do divokého odsunu. Po únoru 1948 turbulence pokračovaly.

Kniha, kterou připravila k vydání zkušená publicistka Libuše Koubská, nabízí čtenářům obraz dramatických a rozhodně nikoliv černobílých dějin běžných lidí, jejich názorů, snažení, nadějí, zklamání, tragédií i pozitivních odkazů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dědečkův deník - Obyčejný život v neobyčejných dějinách. Nebo naopak? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dědečkův deník - Obyčejný život v neobyčejných dějinách. Nebo naopak?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dědečkův deník - Obyčejný život v neobyčejných dějinách. Nebo naopak? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dědečkův deník - Obyčejný život v neobyčejných dějinách. Nebo naopak? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dědečkův deník - Obyčejný život v neobyčejných dějinách. Nebo naopak? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Dědečkův deník - Obyčejný život v neobyčejných dějinách. Nebo naopak?