Dědické právo

Kód: 7201674

Úplný název:

Dědické právo (kol.):

Autor a popis:

Kol., LINDE, 352 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
400 Kč (476 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato praktická příručka komplexně pojednává o dědění z hlediska hmotně i procesněprávního. Ve třetím vydání byla aktualizována v souvislosti s legislativními změnami v souvisejících oblastech (registrované partnerství, nemocenské pojištění, přechod nájmu bytu, odměna notáře a dědická daň) a s novou judikaturou.
První část (hmotněprávní) je věnována obecným předpokladům dědění, dědické způsobilosti, odmítnutí dědictví, odpovědnosti dědiců za dluhy zůstavitele, dědění ze zákona i ze závěti, potvrzení dědictví, ochraně oprávněného dědice a správě dědictví. Zvláštní pozornost je věnována zejména dědění ze závěti.
Druhá část (procesněprávní) vymezuje úkoly dědického řízení, úlohu notáře a soudu, podává přehled průběhu dědického řízení se zřetelem k různým způsobům jeho ukončení a věnuje se i zvláštní a související problematice (dědické řízení s mezinárodním prvkem, opravné prostředky, odměna notáře a daň z dědictví).
Publikace obsahuje příklady z praxe, přihlíží k aktuální judikatuře a je srozumitelná široké (i neprávnické) veřejnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dědické právo do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dědické právo.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dědické právo (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dědické právo bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dědické právo doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika