Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno

Kód: 8603193

Úplný název:

Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno (Stávek Jan): aneb Jak prijít vínu na jméno

Autor a popis:

Stávek Jan, Radix, 144 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
109 Kč (159 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Víno se stalo nejen oblíbeným tématem společenské konverzace, ale i zasvěcených diskusí. Ti, kteří pravidelně nebo alespoň občas navštěvují degustace či prezentace vinařů, jistě postřehli, že představování a hodnocení vína je spojeno i se specifickou terminologií, které zdatný sommelier zpravidla ještě dodá neotřelou poetiku spojenou s hereckým výkonem hodným obdivu. Zejména pro vyjádření čichových a chuťových vjemu se používá srovnání s něčím, co je nám víceméně dobře známo. Časem zjistíme, že jsme nejen schopni příslušné tóny ve víně identifikovat, ale že jsme schopni vnímat i to, jak jsou intenzivní a jak se mění či přecházejí v jiné, než dozní.

Degustační příručka se snaží alespoň ve stručnosti popsat co nejvíce smyslových vjemů, s nimiž se při degustacích i hodnocení vína lze setkat, ať již jde o vjemy chuťové, čichové nebo zrakové. Autor si tedy všímá zejména vzhledu vína, jeho chuti, vůně, ale například i perlení, viskozity, obsahu cukrů, kyselin, alkoholu a dalších charakteristik vín.

Druhé, aktualizované a přepracované vydání je rozšířeno o některé další pojmy a obrázky, ale především o cizojazyčné ekvivalenty všech pojmů v angličtině, němčině, španělštině a francouzštině. Závěrem knížky je zařazeno pět převodních slovníčků podle jednotlivých jazyků, takže příručka může být užitečným pomocníkem při identifikaci cizojazyčných etiket či naopak při propagaci našich vín v zahraničí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno