Dějiny anglo-amerického práva

Kód: 7201688

Úplný název:

Dějiny anglo-amerického práva (kol.):

Autor a popis:

Kol., LINDE, 880 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
412 Kč (510 Kč)
  / ks  
koupit
 

V této učebnice se autoři pokusili o postižení základních rysů druhého velkého právního systému euroatlantické civilizace (vedle nám daleko známějšího evropského kontinentálního práva), v němž jsou historie a platná právní úprava v důsledku rozsáhlého vlivu soudních precedentů neodmyslitelně provázány.
Čtenář tak je nejprve informován o vývoji a podstatě jednotlivých klíčových institutů common law v Anglii, přičemž opomenut není ani místní ústavní vývoj, jemuž je pak rozsáhlý výklad věnován i v části dotýkající se americké právní historie. Na něj navazuje vylíčení základních aspektů angloamerické právní filozofie. Pro strukturu knihy je pak zvláště významné, že učební text doprovází rozsáhlý překlad angloamerických právních pramenů, jež by měly čtenáři pomoci učinit si vlastní a nezaujatý úsudek o jednotlivých otázkách právního vývoje v této oblasti (kromě stěžejních právních pramenů se zde objevují i mnohé další ve snaze učinit tuto mozaiku co nejreprezentativnější a nejpestřejší).
Učebnice tak má ambici přesáhnout pouze potřeby studentů právnických fakult a být nepostradatelnou pomůckou a průvodcem každého zájemce o kulturu angloamerické oblasti, v níž právo hrálo a dosud hraje naprosto zásadní a nepřehlédnutelnou roli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dějiny anglo-amerického práva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dějiny anglo-amerického práva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dějiny anglo-amerického práva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dějiny anglo-amerického práva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dějiny anglo-amerického práva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Dějiny anglo-amerického práva