Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova

Kód: 7422266

Úplný název:

Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova (Klíma Jan):

Autor a popis:

Klíma Jan, NLN - Nakladatelství Lidové noviny, 280 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
250 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
 

V dějinách světa sehrály významnou roli také ty oblasti a státy, které nevynikají na mapách svou velikostí. Jejich poslání se však v některé epoše vývoje ukázalo jako nezastupitelné, nebo dokonce klíčové. To je případ dvou bývalých afrických ostrovních kolonií geopoliticky orientovaných na prostor Atlantského oceánu. Kapverdské ostrovy rozložené ve velkých plochách východního Atlantiku se staly nezbytným orientačním bodem a zásobovací stanicí flotil v „atlantské epoše“ evropské expanze a budování obchodu mezi Evropou, Afrikou a Amerikou. Souostroví v hloubi Guinejského zálivu, ostrov Svatého Tomáše a Princův ostrov, se zapsalo do dějin až v novověku jako významný producent pochutin i tavicí kotel mnoha kultur. V obou zemích vznikly nové národy z koloniální iniciativy a ze splývání převažujícího afrického populačního elementu s evropským. Dějiny těchto dvou států jsou důkazem africké vitality i mocenských tlaků, které určovaly život malých národů. Věrně ilustrují přírodní, strategickou, mocenskou a politickou determinaci rozvoje afrických komunit. Dobře také odrážejí vzestup Evropy na předscénu dějin a nedávný ústup „starého kontinentu“ z někdejší pozice globálního vládce. V posledním svobodném období nabízí vývoj těchto dvou zemí příklad pro pevninskou Afriku. Rozšířená a aktualizovaná historie obou zemí odpovídá současnému zvýšenému zájmu světových historiků i českých odborníků o dění v Africe a reflektuje skutečnost, že se Kapverdy i Svatý Tomáš a Princův ostrov staly vyhledávanými turistickými destinacemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova