Dějiny sebevražd

Kód: 9030018

Úplný název:

Dějiny sebevražd (Monestier Martin): dejiny, techniky a zvláštnosti dobrovolné smrti

Autor a popis:

Monestier Martin, Dybbuk, 414 stran, jazyk - čeština, 2003

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
274 Kč (388 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Světová zdravotnická organizace napočítala zhruba tisíc způsobů, jimiž si lze přivodit smrt, a důvody, jež vedou jedno­tlivce k tomu, aby si sáhl na život, jsou ještě početnější. Každý rok je z map vymazáno město velikosti Štrasburku i s předměstími. Dějiny sebevražd, tohoto společenského jevu prvořadého významu, v průřezu časem a u jednotlivých národů, nebyly dosud napsány.
Dílo Martina Monestiera, skutečná encyklopedie, evokuje veškerou mnohotvárnost lidského chování vedoucího k sebevraždě. Od sebevražd z lásky po epopej kamikaze, od sebevražd jako oběti po sebevraždy jako formy protestu, od prevence po asistovanou sebevraždu, od sebevraždy napodobením po kolektivní odchod ze života, od dobrovolné smrti v literatuře po náboženské příkazy, nic neuniklo bedlivé autorově pozornosti a strhujícímu popisu.
Proč si mladí lidé mladší pětadva­ceti let berou život více než ostatní? Proč si kandidáti smrti zhotovují podivné stroje, které je mají připravit o život? Proč je míra sebevražd vyšší v některých profesích? Proč páchají Maďaři sebevraždu třikrát častěji než jiné národy? Proč se lze domnívat, že i zvířata páchají sebevraždu? Tisíc otázek položených v rámci velkých dějin lidstva i jejich detailů, v rámci příběhů i zajímavostí, skutečné zrcadlo nastavené společnosti minulosti i dneška.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dějiny sebevražd do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dějiny sebevražd.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dějiny sebevražd (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dějiny sebevražd bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dějiny sebevražd doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu