Děláme si to doma sami - Domácí kosmetika, drogerie a lékárna

Kód: 7462535

Úplný název:

Děláme si to doma sami - Domácí kosmetika, drogerie a lékárna (Thomas Alena): Domácí kosmetika, drogerie a lékárna

Autor a popis:

Thomas Alena, JOTA, 248 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
287 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

 

Doma se dá vyrobit téměř všechno, od luxusní pěsticí kosmetiky přes léčivé extrakty k prevenci běžných neduhů až po čisticí prostředky pro domácnost, které překvapí svým jednoduchým složením a zároveň nekompromisním účinkem.

Umět si něco vyrobit sám a nebýt tak odkázán na regály supermarketů je povznášející pocit. Nemuset luštit drobné písmo, za kterým se na etiketách často skrývá výbava průměrné chemické laboratoře (nehledě na to, že jen málokdo z nás tuší, k čemu je většina těch sulfátů a parabenů v našem denním krému dobrá) je úlevné, nejen pro duši, ale i pro pleť. A vědět, že tím vším něco děláme nejen pro sebe, ale třeba i pro životní prostředí, jež nezatěžujeme stále novými umělohmotnými obaly, které končí v popelnicích, a při tom navíc ještě ušetříme, je prostě příjemná přidaná hodnota.

Trend biopotravin nás naučil, že se stále častěji zajímáme o to, co za nechtěná aditiva do sebe s běžným jídlem dostáváme. Že je ale kupovaná kosmetika chemickým koktejlem, který bez zaváhání nanášíme na celé tělo nejen sobě, ale i dětem, to už naší pozornosti často uniká. Vědět, k čemu slouží například sodium lauryl sulfate a sodium laureth sulfate, přesahuje znalosti malého chemika. Ale skutečnost, že mohou způsobovat podráždění pokožky a zhoršení kožních problémů, doslova na vlastní kůži zakusilo už mnoho lidí. Biokosmetika se dá samozřejmě koupit, jako skoro všechno, ale stejně jako je vaše vlastní mrkev ze zahrádky lepší a rozhodně levnější než ta bio z chladicího boxu, tak i domácí pleťová voda bez jediného zbytečného přídavku připravená doslova za pět minut vykoná lepší službu, a to za zlomek pořizovací ceny dostupných značkových bioproduktů.

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Děláme si to doma sami - Domácí kosmetika, drogerie a lékárna do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Děláme si to doma sami - Domácí kosmetika, drogerie a lékárna.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Děláme si to doma sami - Domácí kosmetika, drogerie a lékárna (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Děláme si to doma sami - Domácí kosmetika, drogerie a lékárna bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Děláme si to doma sami - Domácí kosmetika, drogerie a lékárna doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Děláme si to doma sami - Domácí kosmetika, drogerie a lékárna