Demokracie Země - Spravedlnost, udržitelnost a mír

Kód: 9063070

Úplný název:

Demokracie Země - Spravedlnost, udržitelnost a mír (Shiva Vandana): Spravedlnost, udržitelnost a mír

Autor a popis:

Shiva Vandana, Broken Books, 244 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Vandana Shiva je přední aktivistkou v boji za globální spravedlnost. Ve světě je známá jako ekologická aktivistka a fyzička. V knize Demokracie Země Shiva informuje o bojích, kterým pomohla získat celosvětovou pozornost: proti geneticky modifikovaným potravinám, proti zcizování duševního vlastnictví a proti privatizaci přírodních zdrojů. Současně odhaluje, jak tyto zápasy souvisejí s rostoucím přílivem fundamentalismu, se stoupajícím násilím proti ženám a s hrozícím zánikem naší planety.
Shiva začíná v minulosti, kdy v 16. století začaly první zábory veřejných pozemků v Británii. Odhaluje, jak se veřejné prostory a statky zmenšují i nadále, neboť přírodní zdroje se čím dál víc patentují a privatizují. Naše ekologická udržitelnost a kulturní diverzita je narušena a také lidský život je vnímán jako postradatelný. V existujících konfliktech zájmů podněcují síly neoliberální globalizace násilí prostřednictvím ekonomického a společenského vyloučení, což ohrožuje životy milionů lidí.
Takové brutální ničení však není jediným trendem formujícím dějiny lidstva. Demonstrace v ulicích Seattlu a Cancúnu a usilovné snažení v domech a na farmách po celém světě přinášejí soubor principů, které vycházejí z inkluze, nenásilí, zpětného záboru veřejných statků a svobodného sdílení zdrojů Země. Vandana Shiva nazývá tyto ideály Demokracií Země. Mají sloužit jako naléhavá výzva k míru a vytvářet základ spravedlivé a udržitelné budoucnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Demokracie Země - Spravedlnost, udržitelnost a mír do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Demokracie Země - Spravedlnost, udržitelnost a mír.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Demokracie Země - Spravedlnost, udržitelnost a mír (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Demokracie Země - Spravedlnost, udržitelnost a mír bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Demokracie Země - Spravedlnost, udržitelnost a mír doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Demokracie Země - Spravedlnost, udržitelnost a mír