Demonstrace v Československu v srpnu 1969 a jejich potlačení

Kód: 8721173

Úplný název:

Demonstrace v Československu v srpnu 1969 a jejich potlačení (Bárta Milan, Břečka Jan, Kalous Jan):

Autor a popis:

Bárta Milan, Ústav pro studium totalitních režimů, 336 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
126 Kč (170 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Rok po invazi vojsk pěti států Varšavské smlouvy do Československa proběhly v ulicích mnoha velkých měst rozsáhlé demonstrace, do kterých se zapojili především mladí lidé. Vyjadřování nesouhlasu s přítomností sovětské armády na našem území se mísilo s projevy nespokojenosti s nastoupenou cestou nového vedení komunistické strany. To pouliční protesty očekávalo a nejspíše i přivítalo, podle něj totiž dokazovaly, že tzv. protisocialistické síly existují. Legitimizovaly tak jeho politiku a daly mu do ruky pádné argumenty k postupu proti zbytku reformistů v čele s Alexandrem Dubčekem. Brutální potlačení nepokojů jednotkami tehdejší bezpečnosti, armády a Lidových milicí, které si vyžádalo oběti na životech, posloužilo rovněž jako varování do budoucna a současně jako důkaz předložený sovětskému vedení, že v osobě Gustáva Husáka byl postaven do čela Československa správný člověk. Naopak pro veřejnost symbolizoval srpen 1969 definitivní konec Pražského jara. Předkládaná publikace se na základě rozsáhlého archivního výzkumu snaží přiblížit události srpna 1969 a zasadit je do kontextu tehdejšího dění.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Demonstrace v Československu v srpnu 1969 a jejich potlačení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Demonstrace v Československu v srpnu 1969 a jejich potlačení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Demonstrace v Československu v srpnu 1969 a jejich potlačení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Demonstrace v Československu v srpnu 1969 a jejich potlačení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Demonstrace v Československu v srpnu 1969 a jejich potlačení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Demonstrace v Československu v srpnu 1969 a jejich potlačení