Deník 1938–1945 - Příběh dívky, která přežila holocaust

Kód: 7217965

Úplný název:

Deník 1938–1945 - Příběh dívky, která přežila holocaust (Weissová Helga): Príbeh dívky, která prežila holocaust

Autor a popis:

Weissová Helga, Jota, 204 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
251 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Vůbec první vydání autentického deníku dívky z pražské židovské rodiny, která přežila holocaust, vychází s předmluvou Zdeňka Mahlera a doslovem Ivana Klímy.

Deník Helgy Weissové je autentickým svědectvím dívky z pražské židovské rodiny, která přežila hrůzy druhé světové války. Stejně jako v případě Deníku Anny Frankové jde o dílo mezinárodního významu, jež se stane součástí paměti lidstva.

V roce 1938, kdy si Helga začala deník psát, jí bylo devět let. Spolu s rodiči prožívala první příkoří, kterých se Židé v protektorátu dočkali, a jen bezmocně přihlížela postupným deportacím svých kamarádů, spolužáků i příbuzných. Roku 1941 se Weissovi dostali do Terezína, kde žili společně až do otcovy deportace do Osvětimi v roce 1944. V tragické nevědomosti se Helga s maminkou rozhodly jej tam následovat. Školní sešit, do kterého Helga po celé ty roky tužkou zapisovala děsivý vývoj událostí i své pocity, zazdil její strýc do jedné z terezínských zdí. Helžin tatínek byl v Osvětimi zavražděn, ale Helga i její maminka jako zázrakem přežily pobyt v Osvětimi, Freibergu a Mauthausenu i náročnou cestu zpátky domů do Prahy. Helze je patnáct a půl, když do deníku dopisuje své zážitky od odjezdu z Terezína. Je jednou z mála Židů, kteří se do Prahy vrátili a i po válce ve městě zůstali.

V češtině vychází autentický deník Helgy Weissové (provdané Hoškové) vůbec poprvé. Doprovází jej ilustrace, na nichž malá Helga zachytila svou touhu po normálním životě, pospolitost lidí žijících v Terezíně, snahu dospělých děti i v tak složitých podmínkách vzdělávat i každodenní podobu života v ghettu. V knize najdete také několik stránek přetištěných ze sešitu, který její příběh uchoval, a rodinných fotografií.

Deník 1938-1945. Příběh díky, která přežila holocaust se stal v roce 2012 na světovém knižním trhu ohromnou událostí, byl přeložen do mnoha jazyků a vychází ve Velké Británii, v Německu, Francii, Holandsku, Norsku, Izraeli, Polsku a USA.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Deník 1938–1945 - Příběh dívky, která přežila holocaust do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Deník 1938–1945 - Příběh dívky, která přežila holocaust.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Deník 1938–1945 - Příběh dívky, která přežila holocaust (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Deník 1938–1945 - Příběh dívky, která přežila holocaust bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Deník 1938–1945 - Příběh dívky, která přežila holocaust doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Deník 1938–1945 - Příběh dívky, která přežila holocaust