Audio CD: Desátý den trní

Kód: 2665372

Úplný název:

Audio CD: Desátý den trní (Bezobratři, BezoBratři):

Autor a popis:

Bezobratři, BezoBratři, Indies Happy Trails, 0 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
229 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.2.2018 dopoledne. 
 

Nahrávka nese název Desátý den trní a kapela zde uplatnila daleko více ze svého autorského potenciálu.Textům věnovala skupina zásadní pozornost, slova v jejich písních prošla opravdu velmi pečlivým výběrem a dá se říci, že se zde setkáváme s opravdovými klenoty lidové poezie. Tematicky skladby oscilují mezi láskou a smrtí. Svůj materiál Bezobratři také v několika písních čerpali z výboru Františka Halase a Vladimíra Holana nesoucí název Láska a smrt. Kapela zůstává věrná akustickým nástrojům, inspiraci nehledá jen na Moravě a Slovensku, ale také v Čechách, na Ukrajině, v Bosně, Srbsku a Chorvatsku. Album potvrzuje vysokou laťku, kterou si Bezobratři nastavili předchozím albem Bezobav.


Bezobratři prošli za čtyři roky od vydání předchozího alba, nejen několika personálními změnami, ale změn doznal i přístup k tvorbě písní.  „Nadále jsme zůstali věrní akustickým nástrojům, velký důraz jsme začali klást na pěvecký projev, sbory, vícehlasy. V nových písních se objevují 4 sóloví zpěváci.  Zároveň nás však lákala větší svoboda v tvoření, proto jsme si z lidového prostředí, kterým byla naše předchozí alba prodchnuta v mnohem větší míře, odnesli do nového CD především texty. K nim jsme domýšleli vlastní hudbu takovou, aby co nejvíce podpořila atmosféru, kterou v sobě tyto texty nesou.“ přibližuje Pavel Císarík nové album, které obsahuje 12 epických písní, jejichž texty vycházejí z kořenů lidové slovesnosti. Některé jsou přímo lidové, jiné v lidovém duchu napsané.


Kapela Bezobratři proslula také díky hojnému užívání bezových píšťal. Kromě názvu kapely na to odkazovaly i názvy alba, Bezceler  a Bezobav. Nové album nese název Desátý den trní a Bezobratři tím avizují i změnu ve zvuku. To potvrzuje i Pavel Císarík „Píšťaly u nás již tak velkou roli nehrají, a to zejména z důvodu jejich omezených melodických možností, proto jsme doplnili instrumentář o plně chromatické chalumeau. Nicméně jelikož jsme Bezobratři, rozhodně se nechceme připravit o nástroje vyrobené z černého bezu, a tak samozřejmě na CD uslyšíme fujaru i různé píšťalky, stejně jako pro nás v minulosti typické drumble.“  V kapele došlo k mnoha změnám, odešli dva zakládající členové, violoncello bylo nahrazeno kontrabasem… Přesto Bezobratři znovu nahráli vynikající akustické album. Nové dvanácti písňové album je zabaleno ve stylovém digipacku s texty všech písní.
 


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Desátý den trní do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Desátý den trní.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Desátý den trní (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Desátý den trní bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Desátý den trní doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Desátý den trní