Deset tisíc škorpionů

Kód: 7341863

Úplný název:

Deset tisíc škorpionů (Frolick Larry):

Autor a popis:

Frolick Larry, BB ART, 336 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
179 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
 

Skupina kanadských geologů při průzkumu objeví ve starobylém zlatém dolu uprostřed jemenské pouště úlomek hliněné destičky. Podařilo se jim najít tajný zdroj zlata královny ze Sáby? Spisovatel Larry Frolick se vydává na několikaměsíční cestu třemi světadíly za tajemstvím dávné královny i původu samotné civilizace.Jemenské pouštní kmeny ji nazývají Bilqis. V etiopských náhorních plošinách ji uctívají jako Makedu. A v úrodných údolích turecké Anatólie ji znají jako Sabu Sultanu. Kdo byla tajemná královna ze Sáby? A proč její legenda přetrvala tři tisíciletí, mimo jiné v příbězích z Bible a Koránu?
V roce 1996 pátral tým geologů pod vedením Chucka Fipkea (velkého dobrodruha a objevitele diamantových dolů Etaki v Severozápadních teritoriích) po zlatých ložiscích v odlehlé jemenské poušti. Tam narazil na důlní šachty z doby železné. Jednalo se o zlaté doly královny ze Sáby?

Spisovatel Larry Frolick se s Fipkeovými geology vydal po stopách této legendární královny. Místo odpovědí však našel jen další otázky. Ty ho z Jemenu vedly do Etiopské vysočiny v době půstu, do turecké Anatólie, kde nyní v polích, jež kdysi byla přístavem, leží zbytky starodávného města Efesu, stále hlouběji do srdce této záhady.
Po cestě se autor setkal s celou plejádou cestovatelů, bláznů a vizionářů – s japonskou sociální pracovnicí, specialistkou na léčení studentů, kteří pobodali své učitele, s Velšanem, prchajícím před dokonalou láskou, s posledním vůdcem hnutí za návrat do Afriky, se zvrhlými německými turisty, s bělošskými rastafariány, s punkovými misionáři a s tureckými beatniky. Jejich sugestivní příběhy tvoří bizarní rámec Frolickova hledání slovutné královny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Deset tisíc škorpionů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Deset tisíc škorpionů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Deset tisíc škorpionů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Deset tisíc škorpionů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Deset tisíc škorpionů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Deset tisíc škorpionů