Destrukce české státní správy

Kód: 7429222

Úplný název:

Destrukce české státní správy (Outrata Edvard, Růžička Vlastimil):

Autor a popis:

Outrata Edvard, Vyšehrad, 176 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
79 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Jedním z hlavních předpokladů úspěšné moderní demokracie a právního státu je profesionalita a nezávislost státní správy, nezávislé, výkonné úřednictvo.
Zpolitizování státní správy, korupce, neprůhlednost v zacházení se státními zakázkami, to vše patří dlouhodobě k zásadním problémům naší polistopadové současnosti. Edvard Outrata, bývalý předseda Českého statistického úřadu a v předlistopadové době ředitel informatického úseku kanadské statistiky, je dlouhodobým kritikem neutěšeného stavu české státní správy.
V rozhovoru, který s ním vedl publicista Vlastimil Růžička, se Edvard Outrata věnuje především otázkám státní správy a hledání cest k její profesionalizaci. Dostane se ale i na další otázky fungování demokratické společnosti včetně těch nejaktuálnějších, přičemž Edvard Outrata kromě zkušeností s kanadskou i českou státní správou může uplatnit i pohled zevnitř české politiky – v letech 2000 až 2006 byl senátorem. Úvodní část knihy sleduje jeho životní osudy, práci v průkopnickém Výzkumném ústavu matematických strojů, emigraci po roce 1968, zkušenosti s exulantským prostředím.
Knihu doplňují vybrané texty Edvarda Outraty věnované problematice státní správy. Jak konečně dospět k profesionální a výkonné státní správě, jejíž laskavou karikaturu nabízí oblíbený britský seriál Jistě, pane ministře?

Nahlédnout do Destrukce české státní správy Nahlédnout do Destrukce české státní správy

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Destrukce české státní správy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Destrukce české státní správy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Destrukce české státní správy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Destrukce české státní správy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Destrukce české státní správy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu