Dětská chirurgie

Kód: 7262329

Úplný název:

Dětská chirurgie (kol.):

Autor a popis:

Šnajdauf Jiří, Škába Richard, Galén, 396 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 150 Kč (1 500 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie Dětská chirurgie zahrnuje celou chirurgickou problematiku dětského věku. Jejími autory jsou přední odborníci z Kliniky dětské chirurgie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole, ale i z dalších pracovišť.

V obecné části knihy je probrána fyziologie novorozence, nutriční podpora v dětské chirurgii, cévní přístupy a základy anestezie a imunologie. Kapitola o zobrazovacích metodách se zabývá problematikou pediatrické radiologie, odlišnostmi od diagnostiky u dospělých a stručně charakterizuje jednotlivé používané metody u dětských chirurgických pacientů. V kapitole věnované základům anestezie autoři informují, jaká farmaka jsou používána při jednotlivých typech anestezie, o nutných předoperačních vyšetřeních a způsobech vedení anestezie.
Samostatné kapitoly jsou věnovány genetické a prenatální diagnostice a imunologii. Speciální část publikace má klasické dělení: neurochirurgie, hrudní, břišní chirurgie, onkochirurgie a urologie. V úvodu každé kapitoly jsou vždy zopakovány základy embryologického vývoje, jejichž znalost je nezbytným předpokladem pro pochopení vrozených vývojových vad. Většina kapitol se zabývá incidencí, klinickými projevy, diagnostikou a terapií chirurgických onemocnění dětského věku.

Kniha je doplněna mnoha obrázky, schématy a tabulkami. Je určena především pediatrickým chirurgům, všeobecným chirurgům a pediatrům, kteří své pacienty indikují k chirurgickým výkonům nebo o ně po operacích pečují.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dětská chirurgie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dětská chirurgie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dětská chirurgie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dětská chirurgie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dětská chirurgie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví