Dětská psychoterapie a poradenství - Komplexní průvodce

Kód: 7553510

Úplný název:

Dětská psychoterapie a poradenství - Komplexní průvodce (Bremsová Christiane): Komplexní průvodce

Autor a popis:

Bremsová Christiane, Triton, 528 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 4.5.2018
 
 
 
 
 
490 Kč (699 Kč)
  / ks  
koupit
 

Christiane Bremsová, zkušená terapeutka, supervizorka a učitelka, předkládá metateoretický, a přesto praktický úvod k práci s dětmi ve věku 3 až 12 let. Upozorňuje na příspěvky vývojové a interpersonální teorie, teorie rodinných systémů a selfpsychologické školy a jasným a stručným způsobem integruje jádrové prvky všech těchto přístupů. Zdůrazňuje potřebu intenzivního posouzení, které má předcházet konceptualizaci a plánování léčby, aby to byly potřeby každého dítěte a rodiny, které budou diktovat léčebné techniky.

Kniha je koncipovaná tak, aby odpovídala praktickým potřebám a očekáváním studentů i praktiků. Text je rozdělen do čtyř částí, přičemž kapitoly sledují logický vývoj kliniků, odrážející přirozený tok práce s dětmi – od praktikovy explorace sebe sama, přes poznání zvláštních aspektů dětí (jako je rozmanitost a vývoj) až po vnímání zvláštních potřeb a nároků dětí a s tím souvisejících environmentálních, právních a etických otázek.

Autorka připravuje kliniky k tomu, aby odhalili svoje osobní rysy, které mohou podporovat nebo brzdit jejich práci s dětmi. Doprovází dětské terapeuty a poradce přes úvodní stadia přijímání, posuzování a chápaní. Části textu zabývající se nástroji posuzování jsou důkladně aktualizované; diskuse se věnuje jejich posledním verzím, a pokud se potvrzuje, že tyto nástroje plní účely, které jsou pro léčbu dětí zásadní, jsou do ní zahrnuty. Text obsahuje kazuistické ukázky, které ilustrují specifické terapeutické techniky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dětská psychoterapie a poradenství - Komplexní průvodce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dětská psychoterapie a poradenství - Komplexní průvodce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dětská psychoterapie a poradenství - Komplexní průvodce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dětská psychoterapie a poradenství - Komplexní průvodce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dětská psychoterapie a poradenství - Komplexní průvodce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Dětská psychoterapie a poradenství - Komplexní průvodce