Diagnostická radiologie - Neuroradiologie

Kód: 2474546

Úplný název:

Diagnostická radiologie - Neuroradiologie (Seidl Zdeněk, Vaněčková Manuela): Neuroradiologie

Autor a popis:

Seidl Zdeněk, Vaněčková Manuela, Grada, 532 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 266 Kč (1 490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha (s téměř 1700 obrázky) je zaměřená na široké spektrum čtenářů. Je určena nejen pro radiology, ale i pro neurology, rehabilitační pracovníky, neurochirurgy, ale i praktické lékaře, kteří se mohou seznámit s novinkami a především možnostmi zobrazovacích metod, u té, které diagnózy. To jim bude pomocí v rozhodovacím procesu, které zobrazovací metody indikovat a co od nich lze očekávat.
Kniha Neuroradiologie obsahuje kromě onemocnění mozku, také patologické procesy hlavy, orbity a očního bulbu, páteře a míšních struktur.
Onemocnění jsou uspořádána na základě patologicko-anatomické klasifikace. U patologické jednotky je nejprve uvedena její stručná charakteristika, nálezy na zobrazovacích metodách (především na magnetické rezonanci, dále na CT, RTG, AG, UZ, PET), dále je uveden klinický obraz a diagnostika, léčba, následuje diferenciální diagnostika, která je doplněna zobrazením. Onemocnění méně častá, která nemají samostatnou kapitolu, jsou pak podrobněji uvedena v této diferenciální diagnostice.
Obsahem publikace není radiologie intervenční, tento trend respektují i současné zahraniční monografie (intervenční radiologií se zabývá obvykle jiné spektrum lékařů, a jsou proto uváděny v monografiích samostatně).
Zásadní pozornost je věnována obrazové části. Snahou bylo z didaktických důvodů dokumentovat více pacientů v méně „řezech“ než jednotlivé pacienty s celým spektrem vyšetření. Zdrojem je v naprosté většině vlastní archiv autorů
Poměrně velký prostor je věnován klinickému obrazu chorob, který v mnoha případech je pro diagnostiku onemocnění zásadní. Diferenciální diagnostika je doprovázena pro ilustraci snímky některých typických nálezů.

Nahlédnout do Diagnostická radiologie - Neuroradiologie Nahlédnout do Diagnostická radiologie - Neuroradiologie

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Diagnostická radiologie - Neuroradiologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Diagnostická radiologie - Neuroradiologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Diagnostická radiologie - Neuroradiologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Diagnostická radiologie - Neuroradiologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Diagnostická radiologie - Neuroradiologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Diagnostická radiologie - Neuroradiologie