DIKTÁTOŘI 3 - TENG SIAO-PCHING / MAO CE-TUNG (DVD) (PAPÍROVÝ OBAL)

Kód: 660

Úplný název:

DIKTÁTOŘI 3 - TENG SIAO-PCHING / MAO CE-TUNG (DVD) (PAPÍROVÝ OBAL) (kol.):

Autor a popis:

Kol., Výprodej DVD, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
9 Kč (59 Kč)
  / ks  
koupit
 

DIKTÁTOŘI 3 -TENG SIAO-PCHING A MAO CE-TUN | DVD

Mao Ce-tung inicioval v roce 1966 Velkou proletářskou kulturní revoluci, jež byla postavena na myšlenkách nepřetržité revoluce a masové demokracie s cílem vymýtit kapitalismus uvnitř strany.

Hlavním důvodem pro ukutečnění revoluce však bylo asi to, že Mao Ce-tung od roku 1959 postupně ztrácel vliv ve vedení strany a tímto se chtěl zbavit svých ideologických odpůrců a osobních nepřátel. Kampaň byla zaměřena proti čtyřem přežitkům – kultuře, obyčejům, návykům a starému myšlení. Mládež se stala hnací silou Maovy revoluce a vytvářela tzv. rudé gardy. Hlavními oběťmi kampaně se stali Teng Siao-pching a Liou Šao-čchi, zahraniční diplomaté a jediné autority vůbec. V důsledku toho se země zmítala v chaosu a došlo k nenapravitelným škodám na kulturním dědictví (byla vypleněna muzea, ničeny historické budovy a páleny knihy). Kulturní revoluce skončila smrtí Mao Ce-tunga. V následném boji o moc neuspěla tzv. banda čtyř, jež měla velký podíl na kulturní revoluci. Všichni členové byli obviněni z uvedení země do chaosu a odsouzeni k vysokým trestům. Do čela státu se dostalo proreformní křídlo KS Číny reperezentované Teng Siao-pchingem, který postupně převzal veškerou moc ve státě. Současně došlo ke zlepšení vztahů se Západem.

Země výroby: USA
Žánr: Dokumentární
Délka: 42 minut
Obraz: 4:3
barevný
černobílý
Jazyk: český
Zvuk: český 2.0 Česká
Český dabing: Ano
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit DIKTÁTOŘI 3 - TENG SIAO-PCHING / MAO CE-TUNG (DVD) (PAPÍROVÝ OBAL) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s DIKTÁTOŘI 3 - TENG SIAO-PCHING / MAO CE-TUNG (DVD) (PAPÍROVÝ OBAL).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení DIKTÁTOŘI 3 - TENG SIAO-PCHING / MAO CE-TUNG (DVD) (PAPÍROVÝ OBAL) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na DIKTÁTOŘI 3 - TENG SIAO-PCHING / MAO CE-TUNG (DVD) (PAPÍROVÝ OBAL) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S DIKTÁTOŘI 3 - TENG SIAO-PCHING / MAO CE-TUNG (DVD) (PAPÍROVÝ OBAL) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie DVD za 9 Kč

 
Knihkupectví / Výprodej DVD / DVD za 9 Kč / DIKTÁTOŘI 3 - TENG SIAO-PCHING / MAO CE-TUNG (DVD) (PAPÍROVÝ OBAL)