Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968

Kód: 7277454

Úplný název:

Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968 (Polišenská Milada): I. díl – 1. svazek

Autor a popis:

Polišenská Milada, Libri, 464 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
432 Kč (580 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

V prvním svazku studie o diplomatických vztazích Československa a USA se seznámíme se strukturou, fungováním a reorganizacemi amerického Departmentu of State a U. S. Foreign Service v meziválečném období a porovnáme je s československým ministerstvem zahraničí a zahraniční službou. Představíme zde americké vysoké úředníky a diplomaty zabývající se středoevropskou problematikou a diplomatický sbor – Corps Diplomatique – ve Washingtonu v meziválečném období. Na americkém vyslanectví v Praze sídlícím tehdy stejně jako dnes v Schönbornském paláci na Malé Straně se v meziválečném období postupně vystřídalo šest vyslanců, vesměs velmi zkušených diplomatů či politicky významných osobností, přičemž o post vyslance v Praze byl mezi americkými diplomaty značný zájem. Na československé straně sledované diplomatické relace přibližuje tato část studie strukturu ministerstva zahraničních věcí v Praze a podrobně popisuje fungování československého vyslanectví ve Washingtonu: personální obsazení úřadu, kam byla na posty vyslanců posílána elita diplomacie masarykovského Československa, hlavní agendy, jednání na Departmentu of State, životní podmínky diplomatů a celou řadu dalších otázek včetně dvou velkých kontroverzních a konfliktních případů.

Studie je uvedena pojednáními o fungování amerických konzulátů v Praze za Rakouska-Uherska a o roli USA v procesu uznání Československa, jež vyústilo v navázání vzájemných diplomatických vztahů. Využívá bohatý pramenný materiál z českých i amerických archivů, přináší řadu hlubších sond a výmluvných črt, které doplňují obrázek ministerstev, legací a diplomatů obou států v období 1918–38, a koriguje některé stereotypy, jež panují ohledně vztahu Československa a Spojených států v meziválečném období.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968