Distribuce investičních nástrojů a její právní regulace

Kód: 7502152

Úplný název:

Distribuce investičních nástrojů a její právní regulace (Hobza Martin):

Autor a popis:

Hobza Martin, Leges, 96 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
153 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.1.2018 dopoledne. 
 

Monografie je věnována problematice distribuce investičních nástrojů jako důležitého mezičlánku mezi stranou nabídky a poptávky na finančním trhu a její veřejnoprávní regulaci. Autor analyzuje dosud ne zcela vyjasněné otázky regulace distribuce investičních nástrojů prostřednictvím jejich teoretického vymezení a rozboru právní úpravy a hodnotí též jejich uchopení v praxi.
První dvě kapitoly monografie jsou věnovány obecným teoretickým otázkám, mimo jiné stěžejním pojmům distribuce na finančním trhu a investiční nástroj. Třetí kapitola se zabývá jednak investory jako adresáty distribuce, kdy autor podrobuje analýze hledisko počtu investorů a kategorizace investorů, jednak jednotlivými kategoriemi distributorů, kdy autor hodnotí rozsah jejich oprávnění v rámci distribučních činností, se zaměřením na investičního zprostředkovatele jako distributora charakteristického pro tuzemský finanční trh. Čtvrtá kapitola monografie pak vymezuje jednotlivé zákonné formy distribuce investičních nástrojů, přičemž analýze je podrobena především teoreticky i prakticky významná oblast nabízení investic do investičních fondů. V rámci této kapitoly autor vymezuje a analyzuje stěžejní pojmy, jako je veřejné a neveřejné nabízení investic nebo rozhodnutí investora z vlastního podnětu. Prostor je věnován též problematice nabízení investic do fondů kvalifikovaných investorů.
Kniha je určena jak čtenářům z řad akademické obce se zaměřením na právo finančního trhu, tak odborné veřejnosti, zejména právním a compliance útvarům distributorů investičních nástrojů. Je určena také advokátům, kteří se zabývají finančním právem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Distribuce investičních nástrojů a její právní regulace do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Distribuce investičních nástrojů a její právní regulace.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Distribuce investičních nástrojů a její právní regulace (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Distribuce investičních nástrojů a její právní regulace bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Distribuce investičních nástrojů a její právní regulace doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Distribuce investičních nástrojů a její právní regulace