Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD

Kód: 5713393

Úplný název:

Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD (Smoljak Ladislav, Svěrák Zdeněk):

Autor a popis:

Smoljak Ladislav, Svěrák Zdeněk, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
259 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Záznam televizního pořadu z roku 1991, který vznikl u příležitosti předání platinové desky za 450 000 prodaných LP Divadla Járy Cimrmana. Slavnost se odehrála v tehdejším Divadle hudby a Ladislav Smoljak se Zdenkem Svěrákem k této příležitosti sestavili pásmo ukázek z jednotlivých her. Vycházeli ze zkušenosti, že velká část posluchačů zná jejich hry jen ve zvuku z nahrávek LP. Proto na scéně předvedli zvláště ony pasáže, které sázejí především na vizuální zážitek. Soustředili se na místa, kde cimrmanovský vtip znají posluchači jen ze smíchu diváků představení. Uvidíme tak proměnu Zlatovlásky z muže v ženu a obra Koloděje ve stereu – dva obři, každý z jedné strany (z pohádky Dlouhý, Široký a Krátkozraký), Cimrmanův reklamní film Litinový přítel člověka (o rozdílu mezi vanou a neckami) a souboj blanických rytířů v nitru hory Blaník. Kromě těchto kuriózních ukázek vybrali autoři oblíbená a dnes již slavná místa z Hospody Na mýtince, z Vraždy v salonním coupé, z Cimrmana v říši hudby a z Dobytí severního pólu. Pořadem provází Zdeněk Svěrák. Závěrečným Elektrickým valčíkem oslaví pak všichni účinkující odhalení slavné pamětní platinové desky.
Jako zvukový bonus je přidána přednáška Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka na téma Cimrmanova života a jeho díla z roku 1989 z archivu Supraphonu.
Vychytaná vtipná místa, známá pouze divákům, ale již ne posluchačům her Járy Cimrmana na unikátním DVD
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 

Další díly ke knize Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD

 
 

S Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filmy

 
Knihkupectví / Filmy / Divadlo Járy Cimrmana - Cimrman sobě aneb odhalení pamětní desky z platiny - DVD