Divnovlásky

Kód: 8633746

Úplný název:

Divnovlásky (Obermannová Irena):

Autor a popis:

Obermannová Irena, Eroika, 184 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
118 Kč (159 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Návrat šílené manželky - i tak by mohl znít titul této knihy Ireny Obermannové Divnovlásky. Jedná se o volnou variaci na předchozí Deník šílené manželky, příběh šestatřicetileté Xénie a jejích dvou dcer Kristýny a Justýny. Ani tentokrát se nenese vyprávění v ufňukaném tónu, mnohem spíš autorka opět nabízí překotné, vtipné a poutavé čtení o svérázné trojici děvčat, které jejich manžel a tatínek ponechal napospas osudu.
Zatímco v předešlém příběhu znamenal pro Xénii rozchod s manželem novou, šokující životní zkušenost, kterou se snažila okamžitě a tím pádem i dost nešikovně řešit, nyní se setkáváme s Xénií jakoby dospělejší, samostatnější, ale také osamělejší, což však pro Obermannovou neznamená, že změní tón svého vyprávění: také Divnovlásky jsou rychlou groteskou, kdy se i sebevážnější životní situace mění v pověstnou banánovou slupku, na které hrdinka vždycky uklouzne, a přesto, že ona sama brečí, obecenstvo se směje. Ve stejné komické nadsázce je tu nazírán v poslední době tolik diskutovaný ženský pohled na svět, otázka postavení ženy ve společnosti, ženský úděl.
Ačkoli se Irena Obermannová netají svým pocitem, že svět je „příliš mužský“, zároveň jí není nic svaté a tropí si legraci nejen sama ze sebe, ze své Xénie, ale i z celého ženského hnutí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Divnovlásky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Divnovlásky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Divnovlásky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Divnovlásky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Divnovlásky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé