Diwan Abatur (Abaturův svitek) totiž Mandejská kniha mrtvých

Kód: 7207700

Úplný název:

Diwan Abatur (Abaturův svitek) totiž Mandejská kniha mrtvých (Kozák Jaromír):

Autor a popis:

Kozák Jaromír, VOLVOX GLOBATOR, 164 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Mandejci jsou velmi uzavřeným společenstvím. Mnozí z nich považují za zakladatele své církve Jana Křtitele. Židy, muslimy i křesťany bývají pokládáni za téměř křesťany, ač jejich nauky jsou podobné i odlišné zároveň. Mezi jejich církevními texty hraje výjimečnou roli "kniha mrtvých", Diwan Abatur.
Díla duchovní literatury označovaná jako knihy mrtvých známe z různých kultur. Nejznámější jsou dvě, egyptská a tibetská, ostatní byly dosud mimo akademickou obec spíše neznámé, což je i případ Diwan Abaturu.
Toto vydání si klade za cíl předložit tento pozoruhodný text v co možná nejsrozumitelnější podobě, k čemuž by mělo napomoci i jeho vůbec první porovnání s Egyptskou knihou mrtvých a základní informace o mandejské církvi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Diwan Abatur (Abaturův svitek) totiž Mandejská kniha mrtvých do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Diwan Abatur (Abaturův svitek) totiž Mandejská kniha mrtvých.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Diwan Abatur (Abaturův svitek) totiž Mandejská kniha mrtvých (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Diwan Abatur (Abaturův svitek) totiž Mandejská kniha mrtvých bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Diwan Abatur (Abaturův svitek) totiž Mandejská kniha mrtvých doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Diwan Abatur (Abaturův svitek) totiž Mandejská kniha mrtvých