Dlouhá cesta

Kód: 7217829

Úplný název:

Dlouhá cesta (Rawicz Slavomir): Útek ze Sibire

Autor a popis:

Rawicz Slavomir, JOTA, 336 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Příběh, který byl hlavní inspirací k natočení filmu

Jeden z nejsilnějších skutečných příběhů o lidské vůli a touze po svobodě, který byl přeložen do 25 jazyků je vydáván dodnes.

Slavomira Rawicze jako důstojníka polské kavalerie zatkla sovětská tajná služba brzy po invazi Polska, v listopadu 1939. Po brutálních výsleších v charkovském vězení a soudní frašce v neblaze proslulé moskevské věznici Lubjanka byl nařčen ze špionáže proti Sovětskému svazu a odsouzen ke 25 letům nucených prací v gulagu.

Spolu s tisíci dalšími vězni podstoupil Rawicz krutý tříměsíční transport do pracovního tábora na Sibiři. A tady po několika měsících pochopil, že setrvat v nelidských podmínkách tábora znamená téměř jistou smrt. Podařilo se mu spolu se šesti společníky uprchnout - aniž tušili, že to nejhorší je teprve čeká…

Jejich strastiplná cesta trvala devět měsíců, ušli 6 500 kilometrů nejdrsnějšími končinami: vymanili se ze sevření nelítostné sibiřské zimy, prošli oblastí jezera Bajkal, překročili Transsibiřskou magistrálu. Před sebou však měli ještě mnohem krutější zkoušky lidské odolnosti a vůle, poušť Gobi a Himálaje. V březnu 1942 se smrtelně vyčerpaným uprchlíkům podařilo vstoupit na území Indie, cíle jejich takřka celoroční pouti za svobodou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dlouhá cesta do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dlouhá cesta.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dlouhá cesta (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dlouhá cesta bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dlouhá cesta doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé