Do Itálie!? K české cestopisné reprezentaci Itálie mezi válkami

Kód: 8760753

Úplný název:

Do Itálie!? K české cestopisné reprezentaci Itálie mezi válkami (Mlsová Nella):

Autor a popis:

Mlsová Nella, Nakladatelství Bor, 136 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
115 Kč (155 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace je dalším z výsledků systematického zájmu literární historičky Nelly Mlsové o českou cestopisnou literaturu věnovanou Itálii. Po knize I já jsem byl v Itálii (2009), v níž se věnovala obecně problematice italských cestopisů v moderní české literatuře, a vědecké edici Sbohem condottiere! (2014), zpřístupňující dosud nevydaný subjektivní cestopis Simonetty Buonaccini, nyní koncentruje pozornost na tematizaci cesty do Itálie ve vybraných cestopisech české literatury meziválečného období, představuje jejich reprezentaci Itálie. Sleduje inovace, které nastaly v reprezentaci Itálie v tomto časovém horizontu. Z textů vzniklých a publikovaných ve zvoleném intervalu byly pro detailní zkoumání vybrány dva, která dokládají avizovaná specifika ve vyhraněné podobě: Česká pouť do Itálie (1926) Rudolfa Medka a Římská cesta (1933) Jaroslava Durycha. V obou případech se v nich proměnila ustálená spaciální síť, rozšířily stereotypní důvody cesty do Itálie, kdy nad tradičními ambicemi zvítězil promyšlený ideový koncept, jejž autoři vkládají do návštěvy cizí země.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Do Itálie!? K české cestopisné reprezentaci Itálie mezi válkami do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Do Itálie!? K české cestopisné reprezentaci Itálie mezi válkami.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Do Itálie!? K české cestopisné reprezentaci Itálie mezi válkami (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Do Itálie!? K české cestopisné reprezentaci Itálie mezi válkami bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Do Itálie!? K české cestopisné reprezentaci Itálie mezi válkami doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Do Itálie!? K české cestopisné reprezentaci Itálie mezi válkami