Doba prezidentů Masaryka a Beneše (20. století)

Kód: 7011799

Úplný název:

Doba prezidentů Masaryka a Beneše (20. století) (kol.): (20. století)

Autor a popis:

Kol., Kartografie PRAHA, 32 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
57 Kč (69 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Desátý svazek edice určené pro školy i pro veřejnost je věnován době prvních dvou prezidentů samostatného československého státu – Tomáše Garrigue Masaryka a Edvarda Beneše. Formou vyprávění historika na penzi dvěma dětem od sousedů se dozvíte mezi historickými fakty i klípky z jejich života, života rodinných příslušníků i dobových postav. Text je provázen barevnými a veselými ilustracemi. Na konci si pak můžete ověřit získané vědomosti v humorně laděném kvízu. Edice je schválena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy jako učební pomůcka k výuce vlastivědy na základních školách. V řadě deseti sešitů jsou zpracovány jednotlivé etapy českých dějin netradiční formou téměř detektivního vyprávění historika dvěma dětem různého věku. Jejich všetečné otázky umožňují konfrontovat současné smýšlení mládeže s historickými fakty, srovnávat současnost s minulostí v různých aspektech lidské činnosti (bydlení, oblékání, stravování, diplomacie atd.). Každý ze sešitů přibližuje jedno období českých dějin na konkrétní osobě panovníka, který je vylíčen se všemi lidskými vlastnostmi, příbuzenskými vztahy i kladnými a zápornými činy. Kapitoly jsou obohaceny barevnými a často humornými ilustracemi, které však vždy vycházejí z historických předloh. Časová přímka pomůže čtenáři orientovat se ve sledu událostí a kvíz na konci sešitu má veselou formou ověřit právě získané znalosti. Celá edice má za cíl podat často nezáživná fakta dějepisného učiva veselou a zábavnou formou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Doba prezidentů Masaryka a Beneše (20. století) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Doba prezidentů Masaryka a Beneše (20. století).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Doba prezidentů Masaryka a Beneše (20. století) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Doba prezidentů Masaryka a Beneše (20. století) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Doba prezidentů Masaryka a Beneše (20. století) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná pro děti

 
Knihkupectví / Populárně naučná pro děti / Doba prezidentů Masaryka a Beneše (20. století)