Dobré věci nejsou špatné. Kniha zdravějšího vaření a pečení

Kód: 8635652

Úplný název:

Dobré věci nejsou špatné. Kniha zdravějšího vaření a pečení (Noe Marie):

Autor a popis:

Noe Marie, One Woman Press, 252 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
295 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Mnoho lidí si přeje změnit své stravovací návyky, chtějí vařit jinak, zdravěji, ale nevědí, jak začít. Právě pro ně je určena tato kniha. Nabízí jednoduché recepty pro všední dny a praktické rady a informace pro orientaci v džungli rozporuplných názorů na zdravou stravu. A protože autorka se dlouhodobě věnuje aromaterapii, najdete v knize také informace, jak využít přírodní éterické oleje k aromatizaci pokrmů. Autorka shrnula a utřídila své zkušenosti a nashromážděné informace o zdravé výživě, kterou se začala soustavněji a uceleněji zabývat po narození syna. Před jeho narozením byla osm let vegetariánkou, ale v těhotenství dostala chuť na maso. Po porodu se učila vařit čistá jídla vhodná i pro děti a díky tomu se blíže seznámila s makrobiotikou. A protože podobným obdobím prochází mnoho matek, rozhodla se podělit se s nimi (a nejen s nimi) o své zkušenosti, aby jim ušetřila čas při hledání zdrojů a zkoušení toho či onoho. Kniha je rozvržena do dvou oddílů. V prvním oddílu jsou čtivě a srozumitelně shrnuty informace o zdravé výživě. Autorka v zájmu vyvážené stravy nezavrhuje přiměřenou konzumaci masa, poukazuje na nevhodné suroviny a potraviny a seznamuje s novými, které je vhodné do jídelníčku zařadit. Oddíl obsahuje také kapitolu o éterických olejích a jejich úloze při aromatizování potravin. Druhý oddíl je zaměřen prakticky - na recepty. Každá kapitola představuje jednotlivé skupiny jídel - polévky, zeleninu, maso, přílohy, omáčky, pomazánky, sladkosti a pečivo, kváskový chléb, ovoce. V úvodu každé kapitoly jsou shrnuty principy přípravy daného typu pokrmu a pak následují autorčiny oblíbené a ověřené recepty, které zvládnou i začátečníci. Autorka nezapře svou náklonnost k sladkostem, neboť tato kapitola je jednou z nejobsáhlejších, a při pečení také nejvíce využívá éterické oleje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dobré věci nejsou špatné. Kniha zdravějšího vaření a pečení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dobré věci nejsou špatné. Kniha zdravějšího vaření a pečení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dobré věci nejsou špatné. Kniha zdravějšího vaření a pečení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dobré věci nejsou špatné. Kniha zdravějšího vaření a pečení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dobré věci nejsou špatné. Kniha zdravějšího vaření a pečení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Dobré věci nejsou špatné. Kniha zdravějšího vaření a pečení