Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého

Kód: 7222877

Úplný název:

Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého (Cyra Adam):

Autor a popis:

Cyra Adam, Víkend, 400 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
220 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Muzeem koncentračního tábora v Osvětimi projde ročně více než půl milionu návštěvníků z celého světa. Při prohlídce expozice věnované odbojovému hnutí se dozvídají, že bylo mezinárodní, ale iniciovali ho Poláci, první vězni tohoto tábora. A zakladatelem táborového podzemí byl polský důstojník Witold Pilecki, který se právě z tohoto důvodu dobrovolně ocitl na místě, kde zahynulo zhruba jeden a půl milionu lidí … Odboj si uchovával naději, že se podaří zorganizovat v osvětimském táboře velkou vzpouru, která bude součástí celopolského ozbrojeného povstání. Pileckého úkolem bylo vytvořit v táboře podmínky pro odboj a čekat na rozkaz k boji. Ten však nikdy nepřišel… Pilecki se rozhoduje k útěku z tábora, snaží se celou akci osobní u velení odboje podpořit. Kniha také popisuje jeho účast ve varšavském povstání a v poválečném protikomunistickém odboji, který se mu stane osudným… Polský historik Adam Cyra se dlouhodobě věnuje dějinám osvětimského koncentračního tábora. V této knize shrnuje svá bádání o životě rytmistra Witolda Pileckého. Na pozadí druhé světové války popisuje boj, konspiraci a zejména jeho hrdinské životní rozhodnutí - jít dobrovolně do Osvětimi!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého