Dobrý ročník

Kód: 7033968

Úplný název:

Dobrý ročník (Mayle Peter):

Autor a popis:

Mayle Peter, Olympia, 189 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
136 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Max Skinner má už po krk intrik londýnského finančního světa, a tak využije možnosti přestěhovat se do slunné Francie. Cožpak může být něco lepšího než život v Provenci, kde zdědil po svém strýci venkovský dům?
Brzy ovšem Max zjistí, že nic není tak, jak si představoval. Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno. A na scéně se nečekaně objeví krásná mladá Američanka Christie, která má na část dědictví také nárok. Jediný, kdo může Maxovi v tuto chvíli pomoci, je londýnský přítel Charlie, velký znalec vína.
Z anglického originálu A good year přeložil Paul Millar. Filmová premiéra Pro každého, kdo podlehl svůdné vůni Provence tak, jak ji ve svých knížkách např. Rok v Provence či Navždy Provence zachytil britský autor Peter Mayle, je bezpochyby lákavá informace, že se tento román dostane i na filmové plátno - navíc v nadějné a osvědčené kombinaci Ridleyho Scotta s Russellem Crowem. Ten tu vytváří typickou mayleovskou postavu - uspěchaného, přepracovaného Londýňana (v tomto případě investičního bankéře), kterého náhoda (v tomto případě dědictví po strýci) zavede do kouzelného kraje starých domů, vinic a rázovitých obyvatel - jehož kouzlu neodvolatelně a navždy propadne. Komplikací tu může být fakt, že o dědictví se hlásí ještě vzdálená americká sestřenice, ale Mayleův svět je v zásadě tak harmonický, že větší problémy nelze čekat. Až na lásku, samozřejmě...
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dobrý ročník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dobrý ročník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dobrý ročník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dobrý ročník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dobrý ročník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura