Dohoda o vině a trestu

Kód: 8757630

Úplný název:

Dohoda o vině a trestu (Ščerba Fillip):

Autor a popis:

Ščerba Filip, Leges, 128 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Monografie se zabývá právními instituty, jejichž cílem je zkrácení, zjednodušení a celková racionalizace trestního řízení. Primární pozornost je zaměřena na institut dohody o vině a trestu, který byl do českého trestního práva zaveden novelou č. 193/2012 Sb. Cílem publikace je přiblížit novou právní úpravu orgánům činným v trestněprávní praxi, a proto je tato úprava dohody o vině a trestu analyzována z pohledu všech tří hlavních subjektů podílejících se na tomto zvláštním řízení, tedy z hlediska činnosti státního zástupce, obhajoby i soudu.

Velmi užitečné a praktické jsou přitom i poznatky ze slovenské trestněprávní praxe, neboť slovenské trestní právo zná institut dohody a trestu již od roku 2006, takže slovenští odborníci mají s jeho využíváním již určité zkušenosti.

Kromě dohody o vině a trestu se tato monografie věnuje též dalším prostředkům racionalizace trestní justice, a to jednak nové právní úpravě odklonů (účinné od 1. 9. 2012) a jednak právní úpravě a možnostem využití institutu tzv. spolupracujícího obviněného.

Publikace je určena zejména státním zástupcům, advokátům a soudcům, kterým usnadňuje orientaci v právní úpravě nových institutů českého trestního práva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dohoda o vině a trestu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dohoda o vině a trestu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dohoda o vině a trestu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dohoda o vině a trestu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dohoda o vině a trestu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Dohoda o vině a trestu