Dokazovanie v trestnom konaní

Kód: 8757676

Úplný název:

Dokazovanie v trestnom konaní (Záhora Jozef):

Autor a popis:

Záhora Jozef, Leges, 320 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
483 Kč (596 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jak bylo již mnohokrát uvedeno, základem správného, zákonného a spravedlivého rozhodnutí v každé jednotlivé trestní věci je náležité zjištění skutkového stavu. Zjišťování skutkového stavu probíhá v trestním řízení prostřednictvím zvláštního postupu – dokazováním, důkazním řízením. Nepřekvapuje proto, že dokazování tvoří podstatnou část práce orgánů činných v trestním řízení i dalších osob zúčastněných na trestním řízení a že dokazování náleží k podstatným problémům moderního trestního procesu.

Prof. JUDr. Vladimír Mathern, DrSc. náleží k významným představitelům československé a slovenské nauky trestního práva procesního ve druhé polovině minulého a na počátku našeho století, který se otázkám dokazování soustavně a systematicky věnoval ve své vědecké práci. K jeho poctě připravil kolektiv jeho spolupracovníků, žáků a sympatizantů monografii věnovanou otázkám dokazování v trestním řízení.

Navazujíce na klasickou práci profesora Vladimíra Matherna Dokazovanie v československom trestnom procese (Bratislava, Obzor 1984) se autoři zabývají jak obecnými otázkami dokazování (pojmem a předmětem dokazování, prameny důkazů, hodnocením důkazů, průběhem dokazování etc.), tak dokazováním jednotlivými důkazními prostředky (výslechem obviněného, svědka, poškozeného, dokazování znalcem i použitím moderních důkazních prostředků, jakými jsou například odposlech a záznam telekomunikačního provozu).

Monografie o dokazování v trestním řízení poslouží nejen pracovníkům teoretické fronty, pro které bude jistě cenným zdrojem poučení a inspirace, ale i těm, kteří bojují se zločinem v první linii, a samozřejmě potěší všechny ty, kteří se zajímají o otázky trestního práva a trestního řízení.

Prof. JUDr. Jiří Jelínek, CSc., Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dokazovanie v trestnom konaní do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dokazovanie v trestnom konaní.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dokazovanie v trestnom konaní (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dokazovanie v trestnom konaní bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dokazovanie v trestnom konaní doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Dokazovanie v trestnom konaní