Dokonalý kód

Kód: 2510849

Úplný název:

Dokonalý kód (McConnell Steve): Umení programování a techniky tvorby software

Autor a popis:

McConnell Steve, Computer Press, 896 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
724 Kč (990 Kč)
  / ks  
koupit
 

Legendární kniha Code Complete v češtině! Jeden z největších světových bestsellerů počítačové literatury. Kniha, která z vás udělá lepšího programátora! Vytvářet kvalitní software vyžaduje mimo jiné znalost postupů jeho tvorby a vývoje. Jedna z nejuznávanějších knih světové počítačové literatury, Code Complete od Steveho McConnella, pomáhá vývojářům ve světě již druhé desetiletí zlepšovat styl, jakým píší programový kód – a vytvářet tak dokonalejší software! Český překlad druhého vydání, inovovaného a doplněného o nejmodernější novinky a zkušenosti na poli tvorby software vám pomůže dosáhnout v programování lepších výsledků. Vaše práce bude navíc rychlejší a efektivnější, a vyhnete se spoustě běžných i méně zřetelných chyb, jichž se programátoři při vývoji softwaru dopouštějí.

Z obsahu vybíráme:


příprava projektu a volba základních stavebních postupů

vytváření návrhu, pracovní třídy a tvorba rutin

ochrana programu, jeho ladění a technika ošetřování chyb

práce s proměnnými, jejími názvy a datovými typy

zásady práce s podmínkovými příkazy, cykly a dalšími řídícími strukturami

postupy vedoucí k vylepšení kódu a kvalitnějšímu softwaru

vývojářské testování a konečné ladění kódu

teorie správy projektu a tvorba vlastních programovacích nástrojů

správné rozvržení kódu a tvorba účinných komentářů


Kniha je určena jak zkušeným programátorům a technickým vedoucím projektů, tak samoukům a všem studentům, kteří to myslí s programováním alespoň trochu vážně. Autor dává poznat skutečné softwarové umění a ukazuje, že každý může při programování zužitkovat právě své osobní přednosti a odstranit své nedostatky. Příklady – vzorově správné i špatné – jsou v C++, Visual Basicu, C#, a Javě, důraz však spočívá v technikách, nikoli konkrétním jazyku. „Ať už jste nováček či zkušený vývojář, toto druhé vydání knihy Code Complete vás naučí, jak nejlépe přemýšlet při programování.“ Jeffrey Richter (www.wintellect.com), autor knihy Applied Microsoft .NET Framework Programming. „Steve McConnel ví o vývoji softwaru víc než kdokoli jiný, můžeme být rádi, že dokázal všechny své hluboké znalosti a praktické zkušenosti vměstnat do této důležité a originální knihy.“ Alan Cooper, otec Visual Basicu, autor knihy About Face. „Je to nesmírně užitečná kniha. Pokud vás zajímá vývoj softwaru, určitě byste si ji měli přečíst.“ Mirek Virius, vysokoškolský pedagog ČVUT.

O autorovi: Steve McConnell je jedním z předních autorů a osobností komunity vývojářů softwaru. Je vedoucím sotwarovým inženýrem společnosti Construx Software, ve které se věnuje též psaní článků a knih či výuce. Jako autor knih o vývoji softwaru (Code Complete, Rapid Development a Professional Software Development) získal několik ocenění od prestižního časopisu Software Development. Jeho čtenáři byl zařazen mezi tři nejvlivnější osobnosti softwarového průmyslu po bok Billa Gatese a Linuse Torvaldse.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dokonalý kód do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dokonalý kód.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dokonalý kód (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dokonalý kód bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dokonalý kód doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie DB a programovací jazyky