Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem

Kód: 8737621

Úplný název:

Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem (Velhartická Šárka):

Autor a popis:

Velhartická Šárka, Památník národního písemnictví, 352 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
259 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Bedřich Hrozný, jeden z nejvýznamnějších českých orientalistů, jemuž se před sto lety podařilo rozluštit nově objevený a nesrozumitelný jazyk starověkých Chetitů, se stal celosvětově uznávaným zakladatelem oboru chetitologie.
O životních osudech Bedřicha Hrozného vzniklo několik publikací, dosud ale nebyly vydány ani známy dopisy jeho současníkům – významným osobnostem československé kulturní scény první poloviny 20. století.

Tato publikace přináší ucelený materiál z literárního archivu Památníku národního písemnictví, soubor dopisů Bedřicha Hrozného literárním osobnostem, z nichž nejrozsáhlejší je adresován jeho blízkému příteli Otokaru Šimkovi, překladateli a profesorovi francouzského, českého a německého jazyka na obchodní akademii v Hradci Králové.

Tato edice výrazně doplňuje a pozměňuje naše znalosti nejen o životních osudech Bedřicha Hrozného, ale přináší i nové poznatky týkající se mnoha událostí tohoto období.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem