Doskočiště protektorát

Kód: 8639686

Úplný název:

Doskočiště protektorát (Neradová Jitka):

Autor a popis:

Neradová Jitka, Jalna, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
211 Kč (275 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Dramatické osudy parašutistů a českých odbojářů radikálně vyvracejí všechny zažité teorie o zbabělém českém národu, který umí jen ohýbat hřbet a za svobodu vůbec nebojuje. Tihle lidé bojovali a vsázeli to nejcennější! Nechte se vtáhnout do příběhu jednoho každého z nich. Osudy Josefa Gabčíka nebo Jana Kubiše znáte, ale kdo je Josef Valčík, Karel Svoboda nebo Jiří Potůček a další kolegové nejen z operace Anthropoid, ale i Silver A a Silver B? A co skrývají tajuplné názvy výsadků Out distance, Zinc či Bioscop? Co zažívali mladí muži, když se z úst jejich anglického velitele konečně zazněl dlouho očekávaný jasný povel: „Your dropping zone will be in the Czechoslovakia!“

Jak byli na svoji misi připraveni, kdo jim v Protektorátu pomáhal, jak se jim dařilo shánět základní potraviny, s kým chodili tančit a jak se jim vůbec dařilo zůstat v utajení? Autorka se pokusila na tyto i jiné otázky najít relativně uspokojivé odpovědi. Nečekají vás žádná suchá fakta, ale dramaticky převyprávěné příběhy, které se snaží oživit dojmy a prožitky všech hrdinů, kteří už nám je sami nikdy neřeknou.

Autentické osudy všech parašutistů z první vlny seskoků doprovázené jejich fotografiemi jsou pro čtenáře shromážděny na jednom „doskočišti“.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Doskočiště protektorát do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Doskočiště protektorát.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Doskočiště protektorát (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Doskočiště protektorát bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Doskočiště protektorát doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Doskočiště protektorát