Dřevaři

Kód: 8705342

Úplný název:

Dřevaři (Jacobsen Roy):

Autor a popis:

Jacobsen Roy, Pistorius a Olšanská, 144 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
135 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Třicátého listopadu 1939 napadla Rudá armáda bez varování neutrální Finsko. V třeskuté zimě se rozpoutaly boje, které do historie vešly pod označením "zimní válka". Jedním z klíčových dějišť bylo strategicky položené městečko Suomussalmi, které se Finové v rámci taktiky spálené země rozhodli evakuovat, zničit a nastražit příchozím rudoarmějcům jako past.
Tvrdohlavý dřevorubec Timo Vatanen ale ze Suomussalmi odejít odmítne. Žil zde celý život a nikam se stěhovat nehodlá. Raději zůstane a okupaci přečká. Bez komunikace s okupanty se to ale neobejde. Rudoarmějci potřebují dřevo a on jim ho má spolu s několika přivlečenými ruskými nevojáky v nepředstavitelném mraze a za nelidských podmínek dodávat. Odvedená práce i vzniklá přátelství však dostávají zcela jiný rozměr, když je Rudá armáda na čas poražena a do Suomussalmi se vracejí původní obyvatelé.
Na historickém půdorysu se Roy Jacobsen věnuje univerzálním tématům, jako je úcta k člověku, osobní čest, přátelství, ale i kolaborace či kolektivní vina. Ve středu jeho pozornosti stojí neheroický hrdina, obyčejný člověk, který se hrdinou stává bez vlastního přičinění. O to zásadnější dilemata mu však nová role přináší.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dřevaři do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dřevaři.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dřevaři (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dřevaři bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dřevaři doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé