Dřevěné a polodřevěné kostely, kaple a zvonice České republiky

Kód: 2002444

Úplný název:

Dřevěné a polodřevěné kostely, kaple a zvonice České republiky (Kuča Karel):

Autor a popis:

Kuča Karel, Academia, 684 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
487 Kč (695 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.4.2018 dopoledne. 
 

První publikace, která mapuje všechny dřevěné i polodřevěné kostely, kaple a zvonice kostelních areálů v České republice. Celkem se takových staveb u nás dochovalo 330. Kromě dobře známých staveb se v literatuře některé objevují poprvé. Jejich stáří sahá od 15. století do nejnovější doby. Text popisuje vznik a vývoj jednotlivých staveb, jejich podobu i konstrukci a také vnitřní vybavení včetně zvonů. Všechny stavby jsou přesně lokalizovány i vyznačeny v mapové příloze, která může sloužit jako geografický rejstřík. Charakter Čech, Moravy a Slezska je z hlediska dřevěné sakrální architektury velmi odlišný, proto je abecední katalog staveb rozdělen podle historických zemí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dřevěné a polodřevěné kostely, kaple a zvonice České republiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dřevěné a polodřevěné kostely, kaple a zvonice České republiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dřevěné a polodřevěné kostely, kaple a zvonice České republiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dřevěné a polodřevěné kostely, kaple a zvonice České republiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dřevěné a polodřevěné kostely, kaple a zvonice České republiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Dřevěné a polodřevěné kostely, kaple a zvonice České republiky