Drobné perly české architektury

Kód: 8665253

Úplný název:

Drobné perly české architektury (Frič Pavel, Kotalík Jiří T., Vávra David):

Autor a popis:

Frič Pavel, Titanic, 312 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
441 Kč (597 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Výtvarně výrazná kniha postavená na barevných fotografiích Pavla Friče, krátkých výstižných textech historika umění Jiřího T. Kotalíka a rýmovaných postřezích architekta Davida Vávry představuje veletucet, tj. 144 staveb na území celé České republiky, které jsou sice svým typem nebo rozsahem drobné, ale přesto představují skutečné umělecké perly či zajímavé až téměř bizarní perličky. Ať už se k jejich projektům hlásí významní tvůrci a stavebníci, nebo vznikly anonymně, drží krok s velkou architekturou.

Výběr perel zahrnuje všechny kraje a oblasti naší vlasti včetně Prahy, časové období od prehistorie po dnešek a pestrou škálu typů drobných církevních, šlechtických, lidových i městských staveb včetně infrastruktury, od kaplí a oltářů k industriálním památkám přes kašny a garáže, zastávku autobusu nebo kolotoč, repliku funkcionalistické kavárny, mosty, arkýře, brány, tunel, bunkr, včelín, chaty i vily, zahradní pavilony i hřbitovní stavby typu márnice, karner či krematorium, Boží hroby a Boží muka, městské osvětlení, vodárny, větrný mlýn i vinné sklepy, kryptu, menhir, pomníky, morový sloup či útulek pro snowbordáře a mnohé další.

Účelem publikace je popularizovat architekturu a podpořit její fanoušky v hledání, jak se na architekturu dívat a rozumět jejímu historickému poselství i současným snahám o jinakost. Poslouží také jako zábavný průvodce po České republice s množstvím tipů na výlety a cestami za poznáním i jako svěží učební pomůcka k poznání historie architektury a jejích kategorií i odborné terminologie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Drobné perly české architektury do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Drobné perly české architektury.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Drobné perly české architektury (hodnotilo 3 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Drobné perly české architektury bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Drobné perly české architektury doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Drobné perly české architektury