Drogy v dopravě

Kód: 7478903

Úplný název:

Drogy v dopravě (Blažejovský Marek):

Autor a popis:

Blažejovský Marek, Wolters Kluwer, 188 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
239 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie je koncipována jako učebnice zejména pro studenty Policejní akademie České republiky v Praze, ale i dalších vysokých škol, v jejichž studijních programech je vyučována bezpečnostní problematika. Poslouží také jako studijní materiál pro policisty, strážníky a úředníky správních úřadů zabývajících se odhalováním, dokazováním a postihováním protiprávního jednání spočívajícího v řízení vozidla pod vlivem návykové látky.

Monografie pojednává o problematice nelegálních návykových látek v silniční dopravě. Obliba užívání drog v populaci se logicky promítá i do situace v silniční dopravě v podobě zvýšeného počtu řidičů řídících vozidlo pod vlivem návykové látky a zvýšeného počtu nehod zaviněných těmito řidiči. Autor analyzuje situace při řešení tohoto problému policií a dalšími odpovědnými orgány a uvádí komplikace s eliminací tohoto celospolečenského negativního jevu.

Autor popisuje drogovou scénu v ČR včetně jejího dopadu na silniční dopravu, charakterizuje jednotlivé drogy a jejich vliv na psychické a psychomotorické vlastnosti řidiče, možnosti detekce drog a právní ukotvení postupu odpovědných orgánů. Autor dále doporučuje řešení problému, a to novou metodikou činnosti policie reflektující poznatky z praxe, aktuální drogovou scénu a zohledňující poznatky z vědních oborů, jako je toxikologie a psychiatrie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Drogy v dopravě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Drogy v dopravě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Drogy v dopravě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Drogy v dopravě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Drogy v dopravě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví