Drsný střed Evropy III. - Potlučený lev aneb Od monarchie k republice

Kód: 8698310

Úplný název:

Drsný střed Evropy III. - Potlučený lev aneb Od monarchie k republice (Čech Zdeněk):

Autor a popis:

Čech Zdeněk, Daranus, 239 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha s podtitulem "Potlučený lev" volně navazuje na předchozí dva svazky nazvané Drsný střed Evropy a Drsný střed Evropy II. Její děj, komponovaný v deseti příbězích, začíná roku 1891 na památné Jubilejní výstavě v Praze a končí na sklonku dvacátých let minulého století.Na rozdíl od předchozích dvou dílů využívá autor v co nejvyšší míře beletristické formy vyprávění, přestože se neodchyluje od zjištěných faktů a postavy jednotlivých příběhů jsou skutečné osobnosti historie. (Výjimku činí v tomto směru zčásti jen příběh desátý a poslední, kde je v některých pasážích použita metoda tzv. alternativního vývoje dějin.) Drsný střed Evropy III je kniha bohatě ilustrovaná, doplněná v každé kapitole časovou osou, která v popisovaných událostech umožní čtenáři co nejpřesnější orientaci. V jejím závěru nechybí ani bohatě vypravený jmenný rejstřík a přehled rakousko-uherských premiérů v posledních třiceti letech monarchie a československých vlád v prvních deseti letech republiky. Třetí díl cyklu Drsný střed Evropy českému čtenáři naznačí, proč byl náš dvouocasý lev v moderních dějinách tak trochu potlučený a připravovaný čtvrtý díl mu to s potřebnými souvislostmi osvětlí naplno.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Drsný střed Evropy III. - Potlučený lev aneb Od monarchie k republice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Drsný střed Evropy III. - Potlučený lev aneb Od monarchie k republice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Drsný střed Evropy III. - Potlučený lev aneb Od monarchie k republice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Drsný střed Evropy III. - Potlučený lev aneb Od monarchie k republice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Drsný střed Evropy III. - Potlučený lev aneb Od monarchie k republice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Drsný střed Evropy III. - Potlučený lev aneb Od monarchie k republice